Ara

Mesafeli Satış Sözleşmesi


MADDE 1- TARAFLAR

 

1.1 SATICI

Ticari Ünvan: Süheyla Flowers and Gifts (“SATICI”)

AdresAnchor İş Merkezi A BLOK 18/6 Alacaatlı Çankaya / Ankara:

Telefon

Faks:

E-posta

Mersis Numarası:

 

1.2 ALICI

Adı Soyadı:

Adresi:

Telefon:

E-posta Adresi:

 

MADDE 2- KONU

İşbu Sözleşme’nin konusu, SATICI’NIN ALICI’YA satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili diğer yasal hükümler gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Sözleşme Tarihi:

Ürünün teslim tarihi/saat aralığı:

Mal/Ürün/Hizmet Türü:

Sipariş Numarası:

Ürün Adı:

Miktarı:

Satış Fiyatı (Vergiler Dahil):

Sipariş Bedelinin Ödenme Şekli:

Teslimat Şekli:

Teslim Masraflarının Tutarı:

 

MADDE 4- CAYMA HAKKI

ALICI, mal satışına ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Cayma hakkının kullanabilmesi için ürünle birlikte kendisine iletilen iade formunu doldurması ve ürünü iade formuyla birlikte kargo firmasına teslim etmesi gerekmektedir.Cayma hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli ve teslimat masrafları ALICI’YA iade edilir ve 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmeti ALICI iade etmekle mükelleftir. Cayma hakkı ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli ALICI tarafından karşılanır. Son kullanma tarihi geçen veya tek kullanımlık ürün/hizmetler iade edilememektedir. “Kargoya Verildi” statüsündeki siparişler kargo teslimat aşamasında iptal edilememektedir.
“Kargoya Verildi” statüsündeki siparişler için, müşterilerimizin ürünün kutusunu açmadan kargoyu kargo firmasına iade etmesi gerekmektedir.
 

MADDE 6- GENEL HÜKÜMLER

6.1 ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri doğru ve eksiksiz olarak okuyarak bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda beyan ettiğini teyit etmiş olur.

 

6.2 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’NIN yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI’YA teslim edilir. ALICI, SATICI’YA verdiği teslimat adresinin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul ve beyan eder.

 

6.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI’DAN başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

6.4 SATICI, Sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur.

 

6.5 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda teyit edilmesi ve Sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

6.6 SATICI, sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içerisinde ALICI’YA durumu yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda SATICI, teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde ALICI’YA iade eder.

 

6.7 SATICI, malın ALICI ya da ALICI’NIN taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.

 

6.8 ALICI’NIN, SATICI’NIN belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan SATICI sorumlu değildir.

 

6.9 SATICI tarafından sunulan hizmet perakende satış kapsamında tüketiciye yöneliktir. SATICI, ALICI’NIN yeniden satış amacı bulunduğundan şüphe etmesi halinde işbu Sözleşme kurulmuş olsa dahi siparişi iptal etme ve ürünleri teslim etmeme hakkını saklı tutar.

 

6.10 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile Sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’YA bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, Sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’NIN siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

7.1 Sözleşme’nin uygulanmasından doğan ihtilaflarda ALICI ve SATICI’NIN ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri aşan durumlarda ALICI ve SATICI’NIN Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

7.2 Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu Sözleşme’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Süheyla Flowers and Gifts

Haber & Promosyon

Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi almak ve kampanyalardan haberdar olmak için kaydol!

BÜLTEN


BİZİ TAKİP EDİN

X